Σάρωσε τα πάντα ο Χανιώτης «Άτλαντας» στο Βελιγράδι

0
87

Σαρωτικός ήταν ο Γιάννης Νταγκουνάκης στο Βαλκανικό πρωτάθλημα δυναμικού τριάθλου που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο στη Σερβία.

Ο Χανιώτης πρωταθλητής του «Άτλαντα Χανίων» συμμετέχοντας με την εθνική μας ομάδα ήταν ανίκητος κερδίζοντας το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 105 κιλών βοηθώντας την «γαλανόλευκη» ομάδα να κατακτήσει την πρώτη θέση στους άνδρες.

Παράλληλα ο Γιάννης Νταγκουνάκης αναδείχθηκε 1ος καλύτερος αθλητής του πρωταθλήματος. Εκτός από τον Χανιώτη πρωταθλητή χρυσά μετάλλια κέρδισαν οι Τερσενίδης Αναστάσιος (κατ.120κ.) και Αργυράκης Αντώνης (κατ.120+κ.), το ασημένιο ο Τριανταφυλλίδης Πέτρος (κατ.120+κ.)  και το χάλκινο ο Νιτσιάκος Χαρίλαος (κατ.105κ.).

Ο Γιάννης Νταγκουνάκης με τον πρόεδρο της Ελληνικής Ομοσπονδίας Δυναμικού Τριάθλου, Χρήστο Καμαργιαννάκη